Obserwuj w Google News

Nowe nagranie Putina wywołało w sieci spekulacje. Zełenski sparodiował prezydenta Rosji

Aleksander Klekocki
2 min. czytania
06.03.2022 05:36
Zareaguj Reakcja

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się ze stewardesami rosyjskich linii lotniczych. W sieci pojawiły się jednak spekulacje, że nagranie z tego wydarzenia spreparowano. Jako dowód wskazywano rękę rosyjskiego prezydenta, która “przenika przez mikrofon”. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński podczas breifingu sparodiował Putina.

Władimir Putin na nagraniu ze stewardesami
fot. Twitter/AlexKhrebet

W sieci pojawiły się spekulacje, że ostatnie publiczne wystąpienie Władimira Putina może być spreparowane. W ostatnim czasie zastanawiano się, dlaczego prezydent Rosji zachowuje duży dystans od swoich rozmówców. Putina dzielił od nich długi stół, niezależnie czy byli to goście z zagranicy, jak prezydent Francji Emmanuel Macron czy bliscy współpracownicy - ministre obrony Siergiej Szojgu i szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Walerij Gierasimow.

Nagranie Putina ze stewardessami. Zełenski je sparodiował

Putin zasiadający przy komicznie długich stołach stał się obiektem żartów. Zarzucano mu paranoję, pojawiły się też domysły, że może panicznie bać się zarażenia koronawirusem. Ostatnie publiczne wystąpienie prezydenta Rosji wyglądało już zupełnie inaczej. Siedział on przy jednym stole między stewardesami rosyjskich linii lotniczych. Internet znów jednak rozgrzały dyskusje, że nagranie z tego spotkania spreparowano, ponieważ widać na nim rękę Putina “przenikającą przez mikrofon”. Sugerowano, że prezydent Federacji Rosyjskiej został nagrany osobno na tle green screenu, a stewardesy doklejono w postprodukcji.

Redakcja poleca

Trudno ocenić, czy jest to prawda. W sieci nie zabrakło też głosów, że to jedynie teoria spiskowa, a na wersji filmu w wysokiej jakości nie ma efektu przenikania. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński postanowił jednak zakpić z Putina. Na zakończenie sobotniego briefingu przesunął mikrofon w taki sposób, aby było wydać, że rzeczywiście stoi za pulpitem.

To nie pierwszy raz, gdy Zełenski swymi spontanicznymi reakcjami pokazuje, że różni się od innych polityków. Na jednym z wcześniejszych spotkań z dziennikarzami zamiast przemawiać zza pulpitu, usiadł obok nich. Był to uderzający kontrast w porównaniu z Putinem, który zachowuje duży dystans nawet wobec bliskich współpracowników.

Wojna w Ukrainie - najnowsze wiadomości na żywo  

RadioZET.pl