Obserwuj w Google News

Ogień trawi coraz większe połacie kraju. Rośnie liczba poszkodowanych

1 min. czytania
13.07.2022 06:48
Zareaguj Reakcja

W rezultacie rozprzestrzeniających się od czwartku w Portugalii pożarów lasów i nieużytków rolnych ranne zostały 82 osoby - podały we wtorek wieczorem władze obrony cywilnej tego kraju.

Pożary w Portugali
fot. AP/Associated Press/East News

Od czwartku Portugalia zmaga się z licznymi pożarami. Kilka z nich przetoczyło się przez centralny region kraju, zmuszając setki mieszkańców do ewakuacji. Dodatkowo kraj walczy z upałem.

Rośnie liczba poszkodowanych

Według szacunków portugalskich służb tylko podczas minionej doby zanotowano ponad 50 osób zranionych przez ogień. Najwięcej poszkodowanych wskutek żywiołu, potęgowanego przez tropikalne upały, stanowią mieszkańcy środkowej części kraju, głównie dystryktów Santarem i Leiria. We wtorek szalały tam liczne pożary, gaszone przez ponad 2 tys. strażaków.

Jak poinformował komendant portugalskiej obrony cywilnej Andre Fernandes, ponad 50 poszkodowanych przez żywioł osób to strażacy. Tymczasem, jak ostrzegł Portugalski Instytut Morza i Atmosfery (IPMA), w środę wraz z dalszym wzrostem temperatur powietrza należy się spodziewać wzrostu zagrożenia wybuchem kolejnych pożarów.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP