Obserwuj w Google News

Ogromny pożar pod Moskwą. Płonie "rosyjski Amazon", ewakuowano tysiąc osób

1 min. czytania
03.08.2022 19:12
Zareaguj Reakcja

Ogromny pożar w magazynie firmy Ozon niedaleko Moskwy. Centrum Medycyny Katastrof przekazało, że jedna osoba zginęła, a 13 zostało poszkodowanych.

pożar Moskwa
fot. Nexta

Pożar w magazynie firmy Ozon w mieście Istra pod Moskwą - podaje TASS. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i objął 50 tys. metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej bierze udział 150 strażaków, 30 sztuk sprzętu i trzy śmigłowce.

Do wybuchu pożaru doszło w oddzielnym bloku centrum logistycznego, a wszyscy pracownicy zostali ewakuowani — przekazał Ozon w komunikacie prasowym.

Redakcja poleca

Rosja. Ogromny pożar magazynu pod Moskwą. Wideo

Z budynku ewakuowało się ponad tysiąc pracowników. Najnowsze informacje wskazują na to, że jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Dwie osoby trafiły do szpitala. Gubernator obwodu moskiewskiego przekazał z kolei, że pracownicy magazynu są poszukiwani.

Przyczyną pojawienia się ognia była prawdopodobnie awaria sieci elektrycznej. Pojawiają się jednak sygnały, że mogło dojść do celowego podpalenia. Prokuratura podała, że wszczęła dochodzenie, które ma ustalić przyczyny i okoliczności pożaru.

Ozon to jedna z największych rosyjskich firm umożliwiających handlarzom z różnych części świata sprzedaż produktów do Rosji. Często nazywana jest "Rosyjskim Amazonem".

RadioZET.pl/ TASS/ Nexta