Obserwuj w Google News

Otrucie Siergieja Skripala: Tajemniczy Rosjanin w samolocie i konto bankowe NOWE FAKTY

Redakcja
1 min. czytania
05.04.2018 07:37
Zareaguj Reakcja

Sprawa otrucia byłego agenta Sergieja Skripala i jego córki Julii nadal zawiera wiele niewiadomych. Tymczasem brytyjskie dzienniki opisują nowy wątek — tajemniczego Rosjanina, który podróżował tym samym samolotem co Julia. 

otrucie Siergieja Skripala
fot. PAP/EPA

Rosjanin, o którym piszą „The Sun” i „Daily Mail”, leciał tym samym samolotem z Moskwy do Londynu co Julia Skripal. Jak donoszą media, mężczyzna miał wrócić do Rosji jeszcze tego samego dnia.

Dzień później Siergiej i Julia Skripalowie trafili do szpitala z podejrzeniem otrucia i rozpoczęła się walka o ich życie. Wątek tajemniczego współpasażera rosyjskiego pochodzenia mógłby wpisywać się w spekulacje dotyczące sposobu transportu trucizny. Śledczy nie wykluczają, że trująca substancja znajdowała się w rzeczach Julii Skripal.

„Daily Mail” powołuje się na źródła w szeregach brytyjskich władz i pisze, że nie jest wykluczone, że Rosjanin znajduje się w kręgu podejrzanych. Nie jest jednak jedynym w tej grupie.

Sprawa otrucia Siergieja Skripala jest bardzo tajemnicza. Przed kilkoma dniami na światło dzienne wyszły rewelacje na temat tajnego konta bankowego Julii Skripal, na którym było zgromadzone 150 tys. dolarów. Dostęp do niego dostała od Siergieja. 

Otrucie Siergieja Skripala. 

Siergiej Skripal był podwójnym agentem. Pracował dla rosyjskiego wywiadu wojskowego i przekazywał informacje brytyjskiemu MI6. On i jego 33-letnia córka Julia zostali znalezieni 4 marca na ławce przed centrum handlowym w Salisbury w Anglii. Zostali otruci. W stanie krytycznym trafili do szpitala. Stan Julii polepsza się, czego nie można powiedzieć o jej ojcu. 

RadioZET.pl/Daily Mail, Gazeta.pl/KM