Obserwuj w Google News

Polak spadł w przepaść w Tatrach. "Upadek z około 300 metrów"

1 min. czytania
05.10.2022 17:13
Zareaguj Reakcja

71-letni turysta z Polski spadł w środę w przepaść, wspinając się w Tatrach na Rysy od słowackiej strony. Mężczyzna runął w dół w kierunku Żabich Stawów Mięguszowieckich. - Po upadku z około 300 metrów doznał poważnych obrażeń głowy i urazów wewnętrznych – poinformowali słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby (HZS).

Polak spadł w przepaść wchodząc na słowackie Rysy
fot. screen Horska Zachranna Służba

Turysta z Polski spadł w przepaść, gdy wspinał się na Rysy od słowackiej strony tej góry. Jak poinformowali ratownicy górscy ze Słowacji, do wypadku doszło w okolicy Przełęczy Waga.

Świadek zdarzenia telefonicznie powiadomił o wypadku ratowników. Przekazał, że nie ma z poszkodowanym kontaktu wzrokowego ani go nie słyszy.

Polak spadł w przepaść w Tatrach. Wspinał się na Rysy

Na miejsce zdarzenia ratownicy dotarli na pokładzie śmigłowca. Z trudnego terenu ewakuowali 71-latka do Starego Smokowca, gdzie udzielili mu pierwszej pomocy. "Po upadku z około 300 metrów doznał poważnych obrażeń głowy i urazów wewnętrznych" – poinformowali ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby.

Następnie Polak został przewieziony do szpitala w Popradzie. W środę w Tatrach warunki pogodowe się poprawiły, jednak nadal w wyższych partiach jest sporo śniegu i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP - Szymon Bafia/Horska Zachranna Służba - Facebook