Obserwuj w Google News

Pożary we Włoszech. Płonie miasto Pescara. "Ludzie uciekają z plaż. Straty są niewyobrażalne"

1 min. czytania
01.08.2021 18:30
Zareaguj Reakcja

Pożar zagroził miastu Pescara w Abruzji na wschodzie Włoch - podała agencja Ansa. Ogień dotarł do domów. Ludzie uciekają także z plaż, na których płomienie ogarnęły palmy.

Pescara
fot. Twitter.com/Fabio Lussoso

Pożar w Pescarze niszczy południową część miasta. Płonie tamtejszy las sosnowy. Włoskie media informują o dramatycznych scenach rozgrywających się nad Adriatykiem. W rejon ten wysłano zespół medyczny, by udzielił pomocy poszkodowanym.

Straty są niewyobrażalne - mówią lokalne władze. Jak podaje włoski dziennik la Repubblica, wśród pierwszych rannych jest 5-letnia dziewczynka. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala trafiły również dwie zakonnice, które mieszkały w budynku znajdującym się na terenie objętym pożarem. 

Służby ewakuowały dom spokojnej starości przy ulicy Paolo De Cecco w Pescarze. Drużyny strażaków w walce z żywiołem wspierają helikoptery. Sytuację określa się jako bardzo trudną. - Pracujemy na pełnych obrotach. Głównym przeciwnikiem jest wiatr - powiedział w rozmowie z la Repubblica burmistrz Pescary Carlo Masci, który koordynuje operacje gaszenia pożaru.

Pożary szaleją we Włoszech. Na Sycylii ewakuowano 150 osób

Wielkie pożary wybuchły również w rejonie Katanii i Palermo na Sycylii. W piątek ewakuowano drogą morską 150 osób z zagrożonych płomieniami osad. Strażacy interweniowali tam 170 razy. Intensywna walka z żywiołem trwała wokół Palermo, gdzie do akcji włączono samoloty zrzucające wodę. W okolicznych osadach spłonęły setki hektarów lasów i zarośli.

Pożary wybuchły też w rejonie Mesyny, Enny i Piazza Armerina. Karabinierzy wszczęli śledztwo w związku z podejrzeniem podpaleń. Lokalne władze zwróciły się do rządu Włoch o postawienie Obrony Cywilnej w stan mobilizacji.

Sycylia płonie. Pożary spustoszyły znane kurorty. "Widać spalone leżaki i parasole"

RadioZET.pl/PAP/la Repubblica