Obserwuj w Google News

Putin gratuluje Orbanowi. Prezydent Rosji oficjalnie wspiera premiera Węgier

1 min. czytania
04.04.2022 13:41
Zareaguj Reakcja

Władimir Putin pogratulował Viktorowi Orbanowi zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. O gratulacjach prezydenta Rosji w kierunku premiera Węgier poinformowała rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti.

Putin gratuluje Orbanowi. Prezydent Rosji oficjalnie wspiera premiera Węgier
fot. ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Wojna w Ukrainie toczy się na oczach całego świata, który w większości potępia działania Władimira Putina. Brak poparcia wobec agresora okazywany jest poprzez płynące z wielu krajów sankcje gospodarcze nakładane na Rosję. Polska zapowiedziała m.in. zamrożenie majątków oraz embargo na rosyjskie surowce

Tymczasem Viktor Orban po zwycięskich wyborach parlamentarnych na Węgrzech wskazał przeciwników politycznych. Wśród nich padło nazwisko prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który wraz ze swoim narodem od 40 dni skutecznie odpiera napaść wojsk Władimira Putina na swój kraj. Orban uważa Zełenskiego za wroga

Putin gratuluje Orbanowi

Agencja informacyjna RIA Novosti podała informację, że Władimir Putin złożył oficjalne gratulacje Viktorowi Orbanowi. Uznanie prezydenta Rosji dotyczy zwycięstwa w wyborach parlamentarnych węgierskiego polityka.

Węgry wybierały 3 kwietnia swoich przedstawicieli do parlamentu. Rządzący konserwatywny Fidesz zdobył prawie 54 proc. głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych, a zjednoczona opozycja niespełna 34,5 proc. - wynika z danych Narodowego Biura Wyborczego (NVI) po przeliczeniu niemal 86 proc. głosów.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/RIA Novosti

Wojna w Ukrainie na żywo