Obserwuj w Google News

Putin upokorzony w świetle kamer? "Dał mu posmakować tego, co sam robi"

2 min. czytania
20.07.2022 11:16
Zareaguj Reakcja

Władimir Putin musiał czekać na uściśnięcie dłoni prezydenta Turcji prawie przez minutę. Niecierpliwe oczekiwanie rosyjskiego przywódcy zarejestrowały kamery. - Recep Tayyip Erdogan “dał posmakować” Putinowi tego, jak sam traktuje innych - ocenił dziennikarz Vice News Alec Luhn.

Władimir Putin
fot. Twitter/EHA News

Władimir Putin spotkał się w Teheranie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Zanim przywódcy uścisnęli sobie dłonie, Putin prawie minutę musiał czekać na Erdogana. Niezręczną sytuację zarejestrowały kamery.

Na nagraniu widać Putina, który ze splecionymi dłońmi czeka na swego tureckiego odpowiednika. Gdy oczekiwanie się przedłuża, prezydent Rosji zaczyna niecierpliwie przystępować z nogi na nogę. W końcu Erdogan się pojawia, a Putin reaguje na to rozłożeniem rąk. Przywódcy podają sobie ręce i uśmiechają się do siebie w świetle kamer.

Redakcja poleca

Putin musiał czekać na Erdogana

Niezręczna sytuacja jest szeroko komentowana w internecie. “Tych 50 sekund, które Erdogan kazał na siebie czekać Putinowi, sprawiającemu wrażenie wymęczonego, mówi wiele o tym, jak wiele zmieniło się po Ukrainie” - napisała na Twitterze Joyce Karam, korespondentka gazety The National.

Dziennikarz Vice News Alec Luhn ocenił, że Erdogan “dał posmakować” Putinowi tego, jak sam traktuje innych. Brytyjski dziennik The Guardian przypomniał, że w 2003 roku Putin spóźnił się na spotkanie z królową Elżbietą 14 minut. W jeszcze bardziej lekceważący sposób potraktował papieża Franciszka. Na spotkanie z nim w czerwcu 2015 roku w Watykanie spóźnił się godzinę. Natomiast w 2018 roku ówczesny prezydent USA Donald Trump czekał na prezydenta Rosji 45 minut przed szczytem w Helsinkach. Podobne doświadczenia z Putinem miała też Angela Merkel, gdy była kanclerzem Niemiec.

RadioZET.pl/The Guardian