Obserwuj w Google News

Rosja. Trzy osoby nie żyją po wybuchu gazu. Wśród ofiar 11-latka

1 min. czytania
11.09.2021 14:28
Zareaguj Reakcja

Trzy osoby, w tym 11-letnia dziewczynka, zginęły w wyniku wybuchu gazu, który spowodował częściowe zawalenie się dwupiętrowego bloku mieszkalnego w rosyjskiej miejscowości Solidarnost w obwodzie lipieckim na zachodzie Rosji - poinformowały lokalne władze.

Rosja
fot. Sputnik Russia/East News

Trzy osoby, w tym 11-letnia dziewczynka, zginęły w wyniku  wybuchu gazu, który spowodował częściowe zawalenie się dwupiętrowego bloku mieszkalnego w rosyjskiej miejscowości Solidarnost w obwodzie lipieckim na zachodzie Rosji - poinformowały lokalne władze. Jak podała agencja TASS, sześć osób zostało rannych, z czego pięć trafiło do szpitala.

Rosja. Trzy osoby, w tym 11-latka, zginęły w wybuchu gazu

Regionalny oddział Komitetu Śledczego Rosji potwierdził, że wybuch gazu w centralnej części budynku spowodował jego zawalenie. Śledczy podali, że wszczęli sprawę karną, ponieważ świadczone usługi dostaw gazu nie spełniały wymogów bezpieczeństwa.

To kolejna taka tragedia w ostatnich dniach w Rosji. Przypomnijmy, że we wtorek gaz wybuchł w budynku mieszkalnym w Nogińsku, oddalonym o 50 km na wschód od Moskwy. W tym zdarzeniu zginęły dwie osoby, a pięć odniosło obrażenia. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter