Obserwuj w Google News

Rosjanie zgwałcili i zastrzelili 16-letnią Karinę. Jej ciało porzucili na podwórku

1 min. czytania
14.04.2022 09:27
Zareaguj Reakcja

16-letnia Karina została zgwałcona przez rosyjskich żołnierzy i postrzelona w głowę – przekazała na Twitterze ukraińska parlamentarzystka Lesia Vasylenko. Ciało nastolatki znaleziono na podwórku w Buczy, gdzie odkryto zwłoki ponad 400 zamordowanych cywilów. 

Karina Jerszowa
fot. Twitter.com/lesiavasylenko/

16-letnia Karina Jerszowa zaginęła na początku zeszłego miesiąca, a 10 marca jej matka w mediach społecznościowych zaapelowała o pomoc w poszukiwaniach córki. Dziewczyna po raz ostatni była widziana na jednej z ulic podkijowskiej Buczy. 

Masakra w Buczy. Rosjanie zgwałcili i zabili 16-letnią Karinę

Odkąd siły rosyjskie zaczęły wycofywać się z północnej części obwodu kijowskiego, a do zajętych przez nich wcześniej miejscowości weszła ukraińska armia, pojawiają się kolejne informacje o przerażających zbrodniach na ludności cywilnej. W wyzwolonej przez Ukraińców Buczy zginęło ponad 400 cywilów.

Redakcja poleca

Lesia Vasylenko, ukraińska parlamentarzystka, ujawniła, że wśród ofiar masakry w Buczy jest 16-letnia Karina. "Została zgwałcona przez rosyjskich żołnierzy i postrzelona w głowę. Poszukiwania prowadzone przez matkę zakończyły się, gdy ciało znaleziono w Buczy" – napisała na Twitterze. 

– Ukraina to miejsce zbrodni – oświadczył w środę prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Brytyjczyk Karim Khan podczas swojej wizyty w Buczy pod Kijowem. Zapowiedział też zbadanie miejsc zbrodni przez śledczych. 2 marca MTK, na wniosek 39 państw, w tym Polski, wszczął śledztwo w sprawie "zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości lub ludobójstwa", które miały być popełnione na Ukrainie.

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl