Obserwuj w Google News

Rosyjskie wojska tuż przy granicy z Polską. Są nowe nagrania. ''Putin grozi NATO''

Maciej Walasek
1 min. czytania
26.02.2022 14:00
Zareaguj Reakcja

Rosjanie wysyłają coraz więcej sprzętu blisko polskiej granicy. "Putin, rozmieszczając wojska na granicy z Polską, chce też zagrozić NATO" - pisze na Twitterze niezależna białoruska dziennikarka Hanna Liubakova.

rosyjski sprzęt
fot. Twitter.com/Hanna Liubakova

Wojna w Ukrainie trwa już trzeci dzień. Mieszkańcy Kijowa cały czas bronią miasta, zatrzymując najazd rosyjskiego agresora. O ile celem numer jeden Władimira Putina jest zdobycie stolicy i obalenie rządu, coraz więcej rosyjskiego sprzętu zaczyna pojawiać się niedaleko polskiej granicy.

Putin zbiera sprzęt przy polskiej granicy - nowe nagrania

Po tym, gdy kilka dni temu amerykański Maxar Technologies opublikował zdjęcie satelitarne poligonu w Brześciu z ponad 50 jednostkami sprzętu, ostatnie wieści pokazują, że to jeszcze nie koniec.

W sobotę niezależna białoruska dziennikarka Hanna Liubakova zamieściła na Twitterze niepokojące nagranie. "Brześć, Białoruś, kilka kilometrów od granicy z Polską, krajem NATO. Cały sprzęt jest oznaczony literą V. Prosimy Białorusinów o przesłanie nam informacji o rosyjskich wojskach" - pisze Liubakova. " Putin, rozmieszczając wojska na granicy z Polską, chce też zagrozić NATO" - dodaje.

Redakcja poleca

Warto zaznaczyć, że Brześć może posłużyć Rosji do wyprowadzenia ataku na zachodnią część Ukrainy.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo:

RadioZET.pl