Obserwuj w Google News

Wietnam: linia lotnicza VietJet w ogniu krytyki: stewardesy w bikini na pokładzie [WIDEO]

Redakcja
1 min. czytania
02.02.2018 11:15
Zareaguj Reakcja

Nietypową akcję promocyjną zorganizowały tanie linie lotnicze z Wietnamu, VietJet Air. Stewardesy podczas jednego z lotów musiały być ubrane w kuse stroje kąpielowe. 

Wietnam: linia lotnicza VietJet w ogniu krytyki: stewardesy w bikini na pokładzie [WIDEO]
fot. screen Youtube

Akcja promocyjna była stworzona z myślą o pasażerach samolotu linii VietJet Air — członkach drużyny piłkarskiej. Sportowcy wracali w nieciekawych nastrojach z Pekinu po przegranym meczu z reprezentacją Uzbekistanu.

„Atrakcje” na pokładzie miały podnieść morale drużyny. W ramach umilania lotu w samolocie VietJet Air grał DJ, zorganizowano też pokaz mody. Zmieniono także strój stewardes. Kobiety musiały paradować wśród piłkarzy w kusych strojach kąpielowych z ozdobnymi dodatkami.

To, co miało w założeniu „cieszyć oko”, okazało się dużym błędem. Pod adresem Vietjet Air padają oskarżenia o seksizm, sami piłkarze także odnoszą się do całej akcji negatywnie. Internet zalała fala krytycznych komentarzy. Ostatecznie Urząd Lotnictwa Cywilnego Wietnamu nałożył na linie lotnicze grzywnę w wysokości 40 000 000 dongów (około 6 000 PLN). Ponadto główna stewardesa dodatkowo otrzymała kolejne 4 000 000 dongów.

Przedstawiciele linii lotniczych VietJet Air tłumaczyli, że akcja była „spontanicznym działaniem” wymyślony przez dział logistyki i nie należy do programu czy strategii firmy. 

Akcja oburzyła Wietnamczyków także dlatego, że członkowie drużyny piłkarskiej byli bardzo młodzi. Najstarszy miał 23 lata. 

RadioZET.pl/Tanie Loty, news.com.au/KM