Obserwuj w Google News

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Maszyna zbliżała się do lądowania

1 min. czytania
06.11.2022 11:27
Zareaguj Reakcja

Maszyna lecąca ze stolicy Tanzanii rozbiła się w Jeziorze Wiktorii. Powodem katastrofy były złe warunki atmosferyczne. Trwa akcja ratunkowa. 

katastrofa samolotu w Tanzanii
fot. Associated Press/East News

Samolot leciał z największego miasta Tanzanii Das es Salaam do Bukoba w północno-zachodniej części kraju. Napotkał złe warunki atmosferyczne - burzę i ulewne deszcze. 

Katastrofa samolotu w Tanzanii. Są ofiary

Władze poinformowały, że zginęły co najmniej trzy osoby. Rzecznik przewoźnika Precision Air przekazał, że do wypadku doszło, gdy samolot zbliżał się do lądowania. 

Na pokładzie były 43 osoby,  w tym 39 pasażerów i 4 członków załogi, z których 26 zostało uratowanych i przetransportowanych do szpitala - oświadczył w rozmowie z BBC lokalny urzędnik. Trwa akcja z udziałem ratowników i lokalnych rybaków.

Na zdjęciach z miejsca katastrofy widać, że samolot jest prawie całkowicie zanurzony w wodzie. Ratownicy próbują wyciągnąć maszynę z Jeziora Wiktorii, największego jeziora Afryki, za pomocą lin.

- Chcemy sprawdzić, czy podwozie jest zablokowane, aby poprosić o pomoc techniczną w wyciągnięciu samolotu z wody – powiedział BBC czołowy regionalny urzędnik Albert Chalamila.

Jeden koniec pasa startowego na lotnisku Bukoba leży tuż przy brzegu. Prezydent Tanzanii Samia Suluhu Hassan zaapelowała o zachowanie spokoju w trakcie akcji ratunkowej.

Precision Air to największa prywatna linia lotnicza w Tanzanii, częściowo należąca do Kenya Airways.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/BBC.com/ABC News