Obserwuj w Google News

Uciekał przed policją, zginął razem z trzema osobami. Groźny wypadek na autostradzie

1 min. czytania
16.08.2022 07:46
Zareaguj Reakcja

Cztery osoby zginęły na autostradzie w zachodniej części Teksasu, kiedy uciekający przed policją kierowca z duża prędkością zjechał na przeciwny pas ruchu, powodując czołowe zderzenie z innym autem - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

Wypadek Teksas
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Do wypadku doszło na autostradzie nr 285 w następstwie pościgu, który rozpoczął się na drodze 90, ok. 370 km na zachód od San Antonio w amerykańskim stanie Teksas. Kiedy policjant zatrzymał tam ciężarówkę, jej kierowca nagle odjechał.

Wypadek na autostradzie w Teksasie. Nie żyją cztery osoby

Według teksaskiego Departamentu ds. Bezpieczeństwa Publicznego (DPS) uciekający z dużą prędkością mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w nadjeżdżającego pickupa.

Redakcja poleca

"Obydwa pojazdy stanęły w płomieniach. Niezidentyfikowany dotychczas kierowca ciężarówki i siedzący z tyłu Meksykanin zginęli na miejscu. Zginęli także dwaj mężczyźni z pickupa, mieszkańcy teksańskiego Del Rio" - poinformował DPS.

Jadąca w ciężarówce kobieta, która siedziała z przodu, obok kierowcy, doznała ciężkich obrażeń. W stanie krytycznym przewieziono ją śmigłowcem do szpitala w Odessie w stanie Teksas. Podczas wypadku fragmenty obu pojazdów uszkodziły trzeci samochód, ale nikt w nim nie ucierpiał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP