Obserwuj w Google News

22 nastolatków zmarło po nocnej imprezie. "Ciała na stołach, krzesłach, podłodze"

1 min. czytania
27.06.2022 09:46
Zareaguj Reakcja

Służby wyjaśniają okoliczności śmierci 22 młodych ludzi w trakcie nocnej imprezy w tawernie Enyobeni w mieście East London w RPA. Lokalna gazeta podała, że ciała leżały na stołach, krzesłach i podłodze, bez śladów obrażeń.

Śmierć 22 osób w nocnym klubie w RPA
fot. PAP/EPA/STR

Tragiczny finał imprezy w klubie w południowoafrykańskim mieście East London nad Oceanem Indyjskim (Prowincja Przylądkowa Wschodnia w RPA).

Minister policji kraju Bheki Cele ogłosił, że duży zespół dochodzeniowy intensywnie pracuje nad ustaleniem przyczyny masowej śmierci wielu osób, do której doszło w nocy z 25 na 26 czerwca. Ustalono, że ofiarami imprezy w tawernie są osoby niepełnoletnie, które miały od 13 do 17 lat.

Tragiczny finał nocnej imprezy. Nie żyje 22. nastolatków

Lokalny serwis DispatchLive podał, że "ciała leżały porozrzucane na stołach, krzesłach i na podłodze", a także że "nie miały widocznych obrażeń". Miejscowe władze wykluczyły panikę jako możliwą przyczynę tragedii. Śledczy wyjaśnią, czy do zgonów nie doszło wskutek masowych zatruć.

Do sprawy odniósł się prezydent RPA Cyril Ramaphosa. "Składam najgłębsze kondolencje rodzinom 22 nastolatków, którzy we wczesnych godzinach porannych stracili życie w tawernie w mieście East London" - napisał na Twitterze przywódca państwa.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Daily Dispatch/Facebook