Obserwuj w Google News

Donald Tusk skomentował decyzję o przedterminowych wyborach na Wyspach

Redakcja
1 min. czytania
18.04.2017 16:41
Zareaguj Reakcja

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował na Twitterze decyzję premier Wielkiej Brytanii Theresy May o rozpisaniu przedterminowych wyborów na Wyspach. Porównał wydarzenia z Wielkiej Brytanii do filmowej filozofii Alfreda Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a później napięcie rośnie.

Donald Tusk skomentował decyzję o przedterminowych wyborach na Wyspach
fot. EastNews

"To Hitchcock wyreżyserował Brexit: najpierw trzęsienie ziemi, a później napięcie rośnie" - napisał przewodniczący Rady Europejskiej na swoim Twitterze.

Kilka minut później Tusk poinformował również o „dobrej rozmowie”, jaką przeprowadził z brytyjską premier. Jak przypomina Agencja Reutera, Donald Tusk będzie przewodniczył specjalnemu szczytowi szefów unijnych państw i rządów, podczas którego przyjmą wytyczne dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Data szczytu wyznaczona jest na 29 kwietnia.

Brytyjczyków czekają przedwczesne wybory parlamentarne

Theresa May poinformowała we wtorek na Downing Street o przedterminowych wyborach w Wielkiej Brytanii, które odbędą się 8 czerwca. Brytyjska premier w środę ma złożyć w tej sprawie wniosek do Izby Gmin. Aby przedterminowe wybory się odbyły, potrzebne jest poparcie 2/3 głosów.

RadioZET.pl/Reuters/PAP/strz