Obserwuj w Google News

Ujawniono nowe nagrania UFO. Pentagon potwierdza: wideo jest prawdziwe

2 min. czytania
16.04.2021 13:57
Zareaguj Reakcja

Pentagon potwierdził autentyczność nagrania przedstawiającego niezidentyfikowane obiekty latające, krążące nad okrętami marynarki wojennej USA. - Chociaż obiekty te wydają się nie być aerodynamiczne, poruszają się w zaskakujący sposób. To były latające "piramidy" - tłumaczy rzeczniczka Departamentu Obrony USA, Sue Gough.

nowe nagrania UFO
fot. Twitter: Jeremy Corbell

UFO zostało uwiecznione na kolejnych materiałach filmowych. Pentagon potwierdził, że wideo jest prawdziwe. Na nagraniu zarejestrowanym w lipcu 2019 roku, widzimy dwa niezidentyfikowane obiekty latając o piramidalnym kształcie, krążące nad pokładem okrętu amerykańskiej marynarki wojennej USS. Wideo opublikował filmowiec i dokumentalista Jeremy Corbell.

- Mogę potwierdzić, że wspomniane zdjęcia i filmy zostały zrobione przez personel marynarki wojennej - powiedziała rzeczniczka Departamentu Obrony USA, Sue Gough. Jak dodała, załoga okrętu opisała widoczne na niebie kształty jako "pojazdy", których nie widzieli wcześniej w armii.

UFO na nowych nagraniach. Pentagon potwierdza: wideo jest prawdziwe

- Chociaż obiekty te wydają się nie być aerodynamiczne, poruszają się w zaskakujący sposób. To były latające "piramidy" - przekonuje Sue Gough.

Obecnie nagrania są przedmiotem śledztwa grupy Unidentified Aerial Phenomenon Task Force, zajmującej się niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Nie znamy jednak żadnych szczegółów badań.

Redakcja poleca

- Ze względu bezpieczeństwa oraz aby uniknąć ujawnienia informacji, które mogą być wykorzystane przez naszych wrogów, Departament Obrony nie prowadzi publicznej dyskusji na temat szczegółów obserwacji lub badań dotyczących naruszenia naszej przestrzeni powietrznej, wliczając w to naruszenia, które początkowo są przypisywane niezidentyfikowanym obiektom powietrznym - wyjaśniła rzeczniczka departamentu.

W niedawnym wywiadzie dla Fox News, były dyrektor Wywiadu Narodowego USA John Ratcliffe przyznał, że przypadków zarejestrowania niezidentyfikowanych obiektów latających jest znacznie więcej niż dotąd podawano, a część z nich jest "trudna do wyjaśnienia". - Zazwyczaj mamy wiele czujników, które wychwytują te rzeczy (...) tak naprawdę jest ich więcej, niż zostało to upublicznione - powiedział. W czerwcu 2021 roku ma ukazać się specjalny raport na temat przypadków kontaktu z UFO.

RadioZET.pl/ NY Post/ Science Alert/ 7NEWS