Obserwuj w Google News

USA gotowe użyć siły przeciwko Korei Północnej. ''Przyszedł czas, by działać pilnie''

Redakcja
1 min. czytania
07.11.2017 11:03
Zareaguj Reakcja

Stany Zjednoczone są gotowe użyć "pełnego zakresu swoich możliwości wojskowych", by bronić siebie i swoich sojuszników przed zagrożeniem ze strony reżimu północnokoreańskiego - powiedział we wtorek prezydent Donald Trump, przebywający z wizytą w Korei Południowej.

USA gotowe użyć siły przeciwko Korei Północnej. ''Przyszedł czas, by działać pilnie''
fot. PAP/EPA

 

- Jesteśmy gotowi użyć pełnego zakresu możliwości militarnych, jeśli to będzie konieczne - powiedział Trump na konferencji prasowej w Seulu, wyrażając przy tym nadzieję, że taka potrzeba nie zajdzie.

- Nie możemy pozwolić, by Korea Północna zagrażała wszystkiemu, co zbudowaliśmy - podkreślił, dodając, że „przyszedł czas, by działać pilnie i z wielką determinacją”.

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In powiedział, że razem z Trumpem uzgodnili „utrzymanie twardej postawy wobec zagrożenia północnokoreańskiego, opartej na przygniatającej przewadze siły” sojuszu USA i Korei Płd. nad tym krajem.

Coraz większe napięcia między Japonią a Koreą Północną. Będą dodatkowe sankcje wobec państwa Kima

Donald Trump wezwał wszystkie kraje świata, w tym Chiny i Rosję, by domagały się od reżimu w Pjongjangu zaprzestania zbrojeń, które określił jako globalne zagrożenie dla milionów ludzi. - Korea Północna jest globalnym zagrożeniem, które wymaga globalnych działań. Wzywamy wszystkie odpowiedzialne narody świata, w tym Chiny i Rosję, by domagały się od północnokoreańskiego reżimu, aby wstrzymał swój program zbrojeń nuklearnych i rakietowych i żył w pokoju - powiedział Trump na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

RadioZET.pl/PAP/DG