Obserwuj w Google News

Grad wielkości piłek do baseballa spadł z nieba. Uszkodzone szkoły i domy

1 min. czytania
11.10.2021 18:51
Zareaguj Reakcja

Tornado i grad wielkości piłek do baseballa nawiedziły środkowe stany USA. Służby podały informacje o zniszczonych budynkach m.in. w Oklahomie. Nie ma informacji o poszkodowanych z powodu ekstremalnej pogody.

Tornado w Oklahomie
fot. Tampa Bay Times/YouTube (screen)

Tornado, silne burze i grad nawiedziły głównie stan Oklahoma w środkowym USA. Z powodu ekstremalnej pogody ucierpieli również mieszkańcy stanów Arkansas, Kansas, Missouri i Teksasu. Jak podała agencja AP, ciężkie warunki pogodowe w październiku nie są niczym szczególnym na tym obszarze USA. Jednak Chuck Hodges, starszy meteorolog z National Weather Service w mieście Tulsa, podkreślił, że niedzielna gwałtowna burza bardziej pasowała do wiosennych anomalii.

Tornado i grad w USA. Uszkodzone szkoły i stacje benzynowe

Grad wielkości piłek do baseballa, wgniatający się w samochody, odnotowano w mieście Norman (około 32 kilometry na południe od Oklahoma City). Na przedmieściach Tulsy odnotowano uszkodzone budynki szkoły średniej, domów i stacji benzynowych. Zajęcia w niektórych szkołach zostały w poniedziałek odwołane.

Z kolei w Missouri ekipy ratowników wyruszyły na tereny wiejskie w południowo-zachodniej części stanu, aby sprawdzić, czy i jakie szkody spowodowało tornado. Burza z piorunami opóźniła w niedzielę mecz ligi futbolu amerykańskiego NFL pomiędzy Buffalo Bills i Chiefs w Kansas City.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/AP