Obserwuj w Google News

Twierdziła, że tylko "idioci się szczepią". Zmarła na COVID-19

2 min. czytania
10.01.2022 18:43
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Cirsten Weldon, amerykańska wyznawczyni teorii spiskowych, która nie wierzyła w koronawirusa i opowiadała się przeciwko szczepionkom. 6 stycznia zmarła w szpitalu na COVID-19.

Cirsten Weldon
fot. Instagram.com/caracirsten

Cirsten Weldon zasłynęła w mediach społecznościowych za sprawą negowania koronawirusa i krytykowania szczepień przeciw COVID-19. Amerykanka zgromadziła kilkanaście tysięcy obserwujących na Instagramie, promując ruch QAnon, którego zwolennicy są źródłem wielu spiskowych teorii, m.in. na temat SARS-CoV-2.

Cirsten Weldon nie żyje. Do końca nie wierzyła w COVID-19

Amerykanka sprzeciwiała się polityce amerykańskiego rządu ustanowionej w walce z pandemią. W opublikowanym przez siebie nagraniu stwierdziła, że dr Anthony Fauci (główny doradca medyczny prezydenta Stanów Zjednoczonych - red.) "musi zostać powieszony na sznurze". Jeden z filmów nagrała w punkcie szczepień. - Oto jak łatwowierni są ci idioci. Wszyscy dostaną szczepionki - mówiła na wideo. I przekonywała pacjentów, że "preparaty przeciw COVID-19 zabijają ludzi".

Redakcja poleca

Weldon zaczęła wykazywać objawy zakażenia koronawirusem 28 grudnia. Na nagraniu w sieci kasłała. Narzekała także, że jest wyczerpana. Do szpitala w Camarillo, w Kalifornii, trafiła trzy dni później. 

Na ostatnim zdjęciu na instagramowym profilu widać ją w masce tlenowej. Amerykanka twierdziła, że ma "bakteryjne zapalenie płuc". Obserwatorom przekazała także, że odmówiła przyjęcia remdesiviru, który nazwała "lekiem doktora Fauciego". 

Weldon to kolejna znana przeciwniczka szczepień, która zmarła po zakażeniu koronawirusem. Po śmierci Amerykanki przedstawiciele QAnon zagrozili, że podejmą brutalne działania przeciwko personelowi szpitala, w którym doszło do zgonu. 

Pod koniec grudnia z kolei na COVID-19 zmarł Maurizio Buratti, zagorzały antyszczepionkowiec i zwolennik teorii spiskowych z Włoch. Zyskał sławę po regularnych telefonach do popularnego programu radiowego, w którym dzielił się ze słuchaczami teoriami spiskowymi. 61-latek nie nosił masek w sklepach i krzyczał, że "roznosi zarazę".

RadioZET.pl/independent.co.uk/mirror.co.uk