Obserwuj w Google News

Chcieli upamiętnić zmarłego na COVID-19. W pożarze zginęły trzy osoby

1 min. czytania
29.12.2021 19:57
Zareaguj Reakcja

Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w pożarze szpitala w miejscowości Kosów (wschodnia Ukraina). Ogień wywołała świeca zapalona w celu upamiętnienia jednego z pacjentów, który zmarł na COVID-19.

Ukraina
fot. Twitter/Policja Narodowa (Ukraina)

O tragedii, o której informuje BBC, doszło w środę w miejscowości Kosów (wschodnia Ukraina). Według ustaleń brytyjskiego medium, w pożarze zginęła kobieta oraz dwóch mężczyzn, a cztery inne osoby (w tym troje lekarzy) trafiło do szpitala z oparzeniami.

Chcieli upamiętnić zmarłego na COVID-19. W pożarze zginęły trzy osoby

Jak czytamy w artykule BBC, pożar wywołał świeca, która w miała w zamierzeniu upamiętnić jednego z pacjentów zmarłych na COVID-19. Niestety, świecę postawiono w pobliżu łatwopalnych koncentratorów tlenu. 

Redakcja poleca

Ukraińska policja opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Zdaniem służb, "nieznajomość elementarnych praw fizyki i lekceważenie zasad bezpieczeństwa doprowadziła do niepowetowanych strat". "Postępowanie wyjaśniające prowadzi lokalna prokuratura" - donosi z kolei agencja Interfax (cytowana przez BBC). 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/BBC,