Obserwuj w Google News

Brexit: Theresa May wyklucza przedterminowe wybory i kolejne referendum

Redakcja
1 min. czytania
12.12.2018 14:26
Zareaguj Reakcja

Rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii „nie byłoby w interesie narodowym” – oceniła w środę brytyjska premier Theresa May. Wykluczyła też powtórzenie referendum w sprawie Brexitu.

Brexit: Theresa May wyklucza przedterminowe wybory i kolejne referendum
fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mimo że Partia Konserwatywna Theresy May złożyła wniosek o jej odwołanie, to szefowa rządu wzięła udział w cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi w Izbie Gmin.

W swoim wystąpieniu May odrzuciła pytanie lidera opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna o to, jakie ustępstwa udało jej się wynegocjować w trakcie wtorkowych spotkań z holenderskim premierem, niemiecką kanclerz, szefem Komisji Europejskiej i przewodniczącym Rady Europejskiej.

Kolejne problemy z Brexitem. May opóźnia głosowanie w parlamencie

Jak tłumaczyła, Corbyn „nie jest zainteresowany” wynikiem jej negocjacji. Jej zdaniem opozycyjny polityk zapowiedział głosowanie przeciwko wypracowanemu przez nią porozumieniu niezależnie od ostatecznych ustaleń, bo jest zainteresowany jedynie interesem swojej partii.

– Wszystko, czego on chce, to wywołania chaosu w naszym społeczeństwie i wyrządzenia szkody naszej gospodarce – ostrzegła May.

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla May jako liderki Partii Konserwatywnej w środowy wieczór. Jego wynik może doprowadzić do usunięcia premier ze stanowiska.

RadioZET.pl/PAP/JŚ