Nie miał maseczki w autobusie. Zakrył twarz żywym wężem
Nietypowy sposób na zasłonięcie twarzy - co w transporcie publicznym w Wielkiej Brytanii jest obowiązkowe - wybrał pewien mężczyzna jadący autobusem ze Swinton do Manchesteru. Zamiast maseczki na szyi miał kilkumetrowego żywego węża.

"Wsiadając do autobusu, miał go owiniętego wokół szyi, jak szal. Na początku pomyślałem, że ma naprawdę zabawną maseczkę, ale później pozwolił mu pełzać po poręczy. Nikt w autobusie się tym nie przejął, choć jedna osoba za nim nagrała wideo. To było naprawdę zabawne" - opowiada jeden z pasażerów, którego cytuje dziennik "Manchester Evening News".
Rzeczywiście, w sieci znaleźć można zdjęcia z tego przejazdu. Widać na nich mężczyznę w średnim, któremu po szyi pełza żywy wąż. Na innym zdjęciu widać, jak zwierzę zaczyna interesować się infrastrukturą autobusową i wić wokół poręczy.
"Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym absolutnym priorytetem. Jesteśmy zszokowani tymi doniesieniami i traktujemy je bardzo poważnie. Oczekujemy, że wszyscy nasi klienci będą przestrzegać rządowych zasad dotyczących odpowiedniego zasłaniania twarzy w środkach transportu publicznego. Prowadzone jest pełne wewnętrzne dochodzenie, które obejmuje sprawdzenie nagrań kamer przemysłowych w autobusie i przesłuchanie kierowcy" - oświadczył rzecznik firmy Stagecoach, w której autobusie to zdarzenie miało miejsce.
Koronawirus w Wlk. Brytanii
W Anglii za niezasłanianie twarzy w transporcie publicznym, a także w sklepach czy innych zamkniętych miejscach publicznych, jak kina, muzea czy galerie, grozi kara w wysokości 100 funtów. Ogółem w Wielkiej Brytanii - jak wynika z danych brytyjskiego rządu - w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 27 zgonów z powodu Covid-19 i wykryto kolejnych 3105 zakażeń koronawirusem.
Policjant popełnił samobójstwo. Nie chciał narazić rodziny na COVID-19W całym kraju potwierdzono już od początku pandemii 374 228 przypadków SARS-CoV-2 - co jest 14. najwyższą liczbą na świecie i czwartą w Europie - za Rosją, Hiszpanią i Francją - oraz śmierć 41 664 osób, z czego 36 996 w Anglii, 2500 - w Szkocji, 1597 - w Walii i 571 - w Irlandii Północnej. Pod tym względem Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - wyższy bilans ofiar śmiertelnych jest tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.
RadioZET.pl/PAP/Twitter