Obserwuj w Google News

Nie miał maseczki w autobusie. Zakrył twarz żywym wężem

2 min. czytania
16.09.2020 13:52
Zareaguj Reakcja

Nietypowy sposób na zasłonięcie twarzy - co w transporcie publicznym w Wielkiej Brytanii jest obowiązkowe - wybrał pewien mężczyzna jadący autobusem ze Swinton do Manchesteru. Zamiast maseczki na szyi miał kilkumetrowego żywego węża.

Wąż
fot. Shutterstock/Twitter screen

"Wsiadając do autobusu, miał go owiniętego wokół szyi, jak szal. Na początku pomyślałem, że ma naprawdę zabawną maseczkę, ale później pozwolił mu pełzać po poręczy. Nikt w autobusie się tym nie przejął, choć jedna osoba za nim nagrała wideo. To było naprawdę zabawne" - opowiada jeden z pasażerów, którego cytuje dziennik "Manchester Evening News".

Rzeczywiście, w sieci znaleźć można zdjęcia z tego przejazdu. Widać na nich mężczyznę w średnim, któremu po szyi pełza żywy wąż. Na innym zdjęciu widać, jak zwierzę zaczyna interesować się infrastrukturą autobusową i wić wokół poręczy. 

"Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym absolutnym priorytetem. Jesteśmy zszokowani tymi doniesieniami i traktujemy je bardzo poważnie. Oczekujemy, że wszyscy nasi klienci będą przestrzegać rządowych zasad dotyczących odpowiedniego zasłaniania twarzy w środkach transportu publicznego. Prowadzone jest pełne wewnętrzne dochodzenie, które obejmuje sprawdzenie nagrań kamer przemysłowych w autobusie i przesłuchanie kierowcy" - oświadczył rzecznik firmy Stagecoach, w której autobusie to zdarzenie miało miejsce.

Koronawirus w Wlk. Brytanii

W Anglii za niezasłanianie twarzy w transporcie publicznym, a także w sklepach czy innych zamkniętych miejscach publicznych, jak kina, muzea czy galerie, grozi kara w wysokości 100 funtów. Ogółem w Wielkiej Brytanii - jak wynika z danych brytyjskiego rządu - w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 27 zgonów z powodu Covid-19 i wykryto kolejnych 3105 zakażeń koronawirusem.

Policjant popełnił samobójstwo. Nie chciał narazić rodziny na COVID-19

W całym kraju potwierdzono już od początku pandemii 374 228 przypadków SARS-CoV-2 - co jest 14. najwyższą liczbą na świecie i czwartą w Europie - za Rosją, Hiszpanią i Francją - oraz śmierć 41 664 osób, z czego 36 996 w Anglii, 2500 - w Szkocji, 1597 - w Walii i 571 - w Irlandii Północnej. Pod tym względem Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - wyższy bilans ofiar śmiertelnych jest tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

RadioZET.pl/PAP/Twitter