Obserwuj w Google News

Wolontariusze na Haiti zamiast pomagać, wynajęli willę na orgię z prostytutkami

Redakcja
1 min. czytania
09.02.2018 16:33
Zareaguj Reakcja

Wielki skandal na Haiti. Oxfam, jedna z największych organizacji charytatywnych na świecie, tuszowała aferę seksualną – donosi dziennik „The Times”. Wolontariusze zamiast pomagać ofiarom trzęsienia ziemi, wynajęli willę, gdzie zabawiali się z nieletnimi prostytutkami.

Wolontariusze na Haiti zamiast pomagać, wynajęli willę na orgię z prostytutkami
fot. Twitter

W 2010 roku Haiti nawiedziło ogromne trzęsienie ziemi w wyniki którego zmarło nawet 300 tys. osób a miliony straciło dach nad głową. Czołową organizacją niosącą wtedy pomoc Haitańczykom była wtedy Oxfam.

Zapraszali haitańskie nastolatki

Dziennikarze „The Times” dotarli do dowodów świadczących, że część wolontariuszy organizacji wynajęła willę, w której korzystali z usług nastoletnich prostytutek. Sam fakt jest niezgodny ze statutem Oxfam, ponadto seks z nieletnimi jest prawnie zakazany. Reporterzy twierdzą, że wszystkie dziewczyny, obecne w willi były nieletnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Za pieniądze podatników

Sprawa jest bulwersująca tym bardziej, że wolontariusze wykorzystywali fakt klęski żywiołowej i powszechnej skrajnej do zapraszania nieletnich Haitanek, a budżet Oxfam (300 mln funtów rocznie) zasilany jest m.in. z podatków Brytyjczyków.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/TheTimes/strz