Obserwuj w Google News

Zełenski podsumował 50 dni wojny w Ukrainie. Opublikował poruszające nagranie

1 min. czytania
15.04.2022 03:13
Zareaguj Reakcja

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaapelował do społeczności międzynarodowej po 50 dniach wojny w swoim kraju o udzielenie Ukrainie pomocy poprzez dostawy broni.

wojna w Ukrainie
fot. Twitter.com/WołodymyrZełenski

„Próbowali nas zniszczyć przez 50 dni, ale mieszkańcy stawiają heroiczny opór. Niczego się nie boimy, wiemy, o co walczymy. Mamy dość odwagi, by położyć kres złu” – napisał na Twitterze ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski, publikując też krótki filmik.

Widać na nim m.in. rannych i zniszczenia, grabieże dokonywane przez żołnierzy rosyjskich, a także przedstawicieli władz Rosji i Białorusi i pole naftowe, ale też kadry pokazujące odwagę i wolę walki Ukraińców.

Redakcja poleca

Zełenski: 50 dni obrony to sukces. Sukces milionów Ukraińców

"Przestańcie karmić machinę wojskową. Pomóżcie bronią. Wtedy pokój i dobro szybciej zwyciężą" - dodał.

- 50 dni obrony to sukces. Sukces milionów Ukraińców - podkreślił prezydent w nagraniu wideo opublikowanym w czwartek późnym wieczorem również na komunikatorze Telegram. Dodał, że w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę "nikt nie był przekonany, że przetrwamy", a wielu doradzało mu, by opuścił kraj.

- Nie znali jednak oni Ukraińców i nie wiedzieli, jacy są odważni i jak bardzo cenią sobie wolność - powiedział Zełenski. Podziękował także wszystkim, którzy wspierają Ukrainę.

RadioZET.pl/PAP

WOJNA W UKRAINIE. RELACJA NA ŻYWO