Obserwuj w Google News

Zmarł Ziona Chana. Guru sekty poligamistów miał 38 żon i 89 dzieci

2 min. czytania
14.06.2021 17:06
Zareaguj Reakcja

Ziona Chana z Indii nie żyje. Mężczyzna uważany był za głowę najliczniejszej rodziny na świecie. Miał 38 żon oraz 89 dzieci.

Żałobnicy w Indiach - zdjęcie ilustracyjne
fot. AFP/EAST NEWS

Ziona Chana był guru sekty poligamistów. Zmarł w wieku 76-lat w indyjskim stanie Mizoram. Wiadomość o śmierci Chany potwierdził gubernator stanu, składając kondolencje rodzinie. 76-letni Chana pozostawił w żałobie 38 żon i osierocił 89 dzieci. Miał też 36 wnucząt.

Indie. Ziona Chana nie żyje. Miał 38 żon i 89 dzieci

Chana cierpiał na cukrzycę i nadciśnienie. Lekarze powiedzieli agencji prasowej PTI, że stan Chany pogorszył się w niedzielę wieczorem i konieczne było przewiezienie go do szpitala. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna zmarł.

Jak donosi BBC, trudno z całą pewnością stwierdzić, że Chana był głową najliczniejszej rodziny na świecie, ponieważ są inni, którzy roszczą sobie pretensje do tego miana. Problematyczne jest też określenie dokładnej liczby członków rodziny Chany. Według niektórych doniesień miał 39 żon, 94 dzieci, 33 wnuków i jednego prawnuka.

Jak zauważa BBC, niezależnie od tego, czy rzeczywiście miał najliczniejszą rodzinę na świecie, Chana wraz z żonami i dziećmi był swego rodzaju atrakcją turystyczną, która rozsławiła Baktawng Tlangnuam, małą wioskę na północnym-wschodzie kraju na całe Indie. Przyjeżdżały tam tłumy, ciekawe tego, jak żyje tak liczna rodzina. Turyści interesowali się przede wszystkim ogromną rezydencją, w której mieszkają żony i potomkowie Chany. Jest to czteropiętrowy budynek ze 100 pokojami. Mężczyzna występował też z żonami i dziećmi w telewizji.

Agencja Reuters podała, że Chana urodziła się w 1945 roku. Swoją najstarszą żonę, o trzy lata starszą od niego, poznał, gdy miał 17 lat.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/BBC/Reuters/Twitter/oprac. AK