Obserwuj w Google News

Koszmarny wypadek na stoku. Ranne nastolatki z Polski i Niemiec

1 min. czytania
02.02.2023 18:08
Zareaguj Reakcja

Koszmarny wypadek na lodowcu Stubai w Tyrolu w południowej Austrii. Na stoku doszło do zderzenia dwóch narciarek. Nastolatki, jedna z Niemiec, druga z Polski, zostały ciężko ranne.

helikopter ratunkowy
fot. East News (zdj. ilustracyjne)

Do wypadku doszło we wtorek, 31 stycznia. Jak podaje portal all-in.de, 15-letnia Niemka i 13-letnia Polka jeździły niezależnie od siebie na lodowcu Stubai, na oznaczonej na czerwono trasie "Daunenhang".

Redakcja poleca

Tyrol. Wypadek na lodowcu. Nastolatki ciężko ranne

W pewnym momencie nastolatki zderzyły się ze sobą i straciły przytomność. Natychmiast dzieciom pierwszej pomocy udzielili ojcowie, którzy szybko wezwali pogotowie ratunkowe. Dziewczęta doznały poważnych obrażeń. Zostały przetransportowane do szpitala śmigłowcem pogotowia ratunkowego.

To kolejna taka sytuacja. We wtorek rano na terenie narciarskim „Eggalm” ranny został 57-latek, który zjeżdżał po oznaczonym na czerwono stoku. Mężczyzna zderzył się ze snowboardzistą.

Kiedy narciarz chciał skręcić w prawo przed wyciągiem krzesełkowym, wpadł na 27-latka. Obaj zsunęli się ze zbocza, a starszy mężczyzna uderzył w tablicę informacyjną. 57-latek został przetransportowany do szpitala. Młodszemu z amatorów sportów zimowych nic się nie stało.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/all-in.de