Obserwuj w Google News

Mercedes uderzył w Bramę Brandenburską. "Bild": auto miało polskie tablice

1 min. czytania
16.01.2023 06:46
Zareaguj Reakcja

Samochód wjechał w nocy z niedzieli na poniedziałek w Bramę Brandenburską w Berlinie. Jak poinformowała policja, w rozbitym aucie strażacy znaleźli martwego mężczyznę. Według dziennika "Bild" pojazd miał polskie tablice rejestracyjne.

Wypadek w Berlinie
fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Do tragedii doszło około godz. 23:30 w niedzielny wieczór. Według relacji świadków czarny mercedes, który jechał reprezentacyjną aleją Berlina Unter den Linden, uderzył z impetem w Bramę Brandenburską. 

Pojazd wcisnął się w dwa filary charakterystycznej budowli i jednego z symbolów niemieckiej stolicy. Jak widać na zdjęciach z miejsca tragedii, mercedes został doszczętnie zniszczony. 

Redakcja poleca

Berlin. Mężczyzna wjechał w Bramę Brandenburską

Świadkowie, którzy zawiadomili służby, podjęli próbę ratowania kierowcy auta. Niestety zmarł na miejscu. Miejscowa straż pożarna podała, że w akcji uczestniczyło około 30 ratowników różnych formacji. 

Według dziennika "Bild" mercedes miał polskie tablice rejestracyjne. Motywy tragedii pozostają nieznane. Zwłoki kierowcy przekazano do zakładu medycyny sądowej, a berlińska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku.

Oglądaj

RadioZET.pl/PAP/Bild.de