Obserwuj w Google News

Eksplozja i pożar w parku wodnym, wszystko się nagrało. "Został tylko szkielet"

2 min. czytania
12.02.2024 17:57
Zareaguj Reakcja

Słup czarnego dymu i eksplozje w budowanym właśnie parku wodnym - taki widok zastali mieszkańcy Göteborga w Szwecji, gdzie doszło do poważnego pożaru. Z żywiołem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Służby ostrzegają mieszkańców, wydano apel o pozostanie w domach, zamknięcie drzwi i okien.

Eksplozja w parku wodnym
fot. Twitter/@Sprinter99800

W sieci pojawiło się przerażające nagranie z Göteborga w Szwecji, gdzie na budowie parku wodnego Liseber wybuchł pożar. Na filmie widać ogromny słup czarnego dymu unoszący się nad miastem. Ogniem objęte były zjeżdżalnie wodne i okoliczne atrakcje. 

Szwecja. Pożar w parku wodnym. Jest nagranie

Z doniesień lokalnych mediów dowiadujemy się, że do akcji ruszyło kilkanaście zespołów strażaków. Wezwano też policję. Służby wydały też apel do mieszkańców, aby ci zostali w domach, zamknęli drzwi i okna oraz oczekiwali na kolejne komunikaty. Ostrzeżono, że w powietrzu mogą znajdować się toksyny z płonącego plastiku. 

Redakcja poleca

Rzeczniczka lokalnego szpitala przekazała, że do placówki trafiło w sumie 12 osób. - Ich stan jest stabilny - dodała. Z kolei rzeczniczka wykonawcy budowy - firmy NCC - poinformowała, że w momencie, gdy doszło do pożaru, wykonywano prace instalacyjne. 

Policja poinformowała, że zdarzenie zostało wstępnie zakwalifikowane jako wypadek przy pracy - to może się jednak zmienić, gdy służby uzyskają więcej informacji. W Szwedzkich mediach pojawiły się też relacje świadków zdarzenia. Ci mówili, że najpierw widoczny był dym, a następnie doszło do wybuchów. - Widzieliśmy, jak ta zjeżdżalnia powstawała przez miesiące. Teraz pozostał po niej szkielet - mówili.

Źródło: Radio ZET/apnews.pl

Nie przegap