Obserwuj w Google News

Groźny incydent w samolocie z Warszawy. "Poderwał się i zaczął biec"

1 min. czytania
20.11.2022 09:45
Zareaguj Reakcja

Niebezpieczny incydent na pokładzie samolotu PLL LOT lecącego z Warszawy do Nowego Jorku. Agresywny pasażer uderzał w drzwi kabiny pilotów. Został obezwładniony przez pasażerów i załogę. - Sprawę przejęło FBI - przekazał tvn24.pl rzecznik przewoźnika Krzysztof Moczulski.

samolot LOT-u
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/Twitter.com/JTGenter

Samolot doleciał do Nowego Jorku. Osoby znajdujące się na pokładzie mogły najeść się strachu. Jak podaje abc7ny.com, do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.

Incydent w samolocie lecącym z Warszawy

Portal przekazał, powołując się na informacje lotniska JFK, że agresywny mężczyzna zaczął uderzać w drzwi kokpitu. Został unieruchomiony przez współpasażerów i załogę samolotu. Podczas incydentu ranna miała zostać jedna ze stewardess.

Redakcja poleca

Po wylądowaniu agresor został przekazany policji lotniskowej, a następnie trafił do szpitala na badania. Nie wiadomo, czy zostaną mu przedstawione zarzuty.

Rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski poinformował portal tvn24.pl o szczegółach incydentu. - Już po lądowaniu jeden z pasażerów klasy ekonomicznej poderwał się i zaczął biec w stronę kokpitu. Po drodze naruszył nietykalność cielesną jednego członków personelu pokładowego, po czym został obezwładniony przez innych pasażerów. Po dokołowaniu do bramki mężczyznę zabrała policja. Sprawę przejęło FBI - powiedział.

Dodał także, że nie wie jakiej narodowości jest zatrzymany oraz że osoba ta nie jest Polakiem.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/abc7ny.com/tvn24.pl