Obserwuj w Google News

Krwawa strzelanina w mieszkaniu. Nie żyje dwóch członków rodziny

1 min. czytania
01.06.2023 16:44
Zareaguj Reakcja

Tragiczne informacje z Austrii. W miejscowości Fluttendorf w gminie Mooskirchen w Styrii zginęło dwóch członków rodziny. Na miejscu działały siły bezpieczeństwa, w tym jednostka specjalna policji Cobra.

Austriacka policja
fot. HERBERT PFARRHOFER/AFP/East News

Do strzelaniny w Styrii doszło 1 czerwca przed południem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 89-letni mężczyzna zastrzelił w mieszkaniu swojego 57-letniego zięcia. Po wejściu mundurowych do budynku znaleziono także zwłoki napastnika. Jak podają austriackie media, sprawca ataku był z zawodu myśliwym.

Austria. Nie żyje dwóch członków rodziny

O strzałach poinformowali policję mieszkańcy budynku. "Kilku osobom udało się uciec do piwnicy domu, skąd zostały uwolnione przez Cobrę" – dowiedział się dziennik "Kurier". Teren akcji pozostawał zamknięty przez służby "na dużym obszarze" przez prawie trzy godziny.

– Przez długi czas nie było pewności, czy podejrzany nadal przebywa w domu i w jakim jest stanie, dlatego zastosowano takie środki bezpieczeństwa – wyjaśnił rzecznik policji. Tło i dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze jasne. Śledczy z wydziału zabójstw z Państwowego Biura Kryminalnego rozpoczęli dochodzenie.

Redakcja poleca

RadioZET.pl