Obserwuj w Google News

Morderca zabił Annę z zazdrości. Próbował odciąć Polce głowę

PAP
1 min. czytania
31.05.2023 19:57
Zareaguj Reakcja

Na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie przed upływem 29 lat skazał Dennisa Akpomedaye'a w środę sąd w Londynie. Mężczyzna był oskarżony o brutalne zabójstwo 21-letniej polskiej studentki Anny Jędrkowiak.

Zabójstwo Polki
fot. Met Police

Do zabójstwa doszło w maju zeszłego roku w londyńskiej dzielnicy Ealing. 30-letni obecnie czarnoskóry Dennis Akpomedaye z Newport w południowo-wschodniej Walii, z którym Jędrkowiak przez krótki czas się spotykała, przyjechał do Londynu.

Następnie zaczaił się, czekając, aż będzie wracała z wieczornej zmiany w pracy w restauracji - jak się okazało szła wraz z kolegą z pracy. W niewielkiej alejce ubrany w kominiarkę Akpomedaye zadał jej co najmniej 40 ciosów nożem kuchennym, po czym próbował odciąć jej głowę.

Redakcja poleca

Wielka Brytania. Skazano sprawcę zabójstwa Polki

Jak ustalono podczas dochodzenia, kilka tygodni wcześniej, gdy Polka zakończyła relacje z nim i przeprowadziła się do Londynu, by zacząć studia na University of West London, powiedział jej, że "będziemy razem bez względu na wszystko".

Zabójca został schwytany 22 godziny po popełnienia zbrodni na londyńskim dworcu Victoria, gdzie czekał na autobus powrotny do Newport. Jak twierdzi policja, nigdy nie okazał skruchy z powodu tego, co zrobił, odmawiał odpowiedzi na pytania oraz stawiania się w sądzie na rozprawę i odczytanie wyroku.

Uzasadniając wyrok sędzia Rajeev Shetty podkreślił, że nie ma w tej sprawie żadnych okoliczności łagodzących i na ma dowodów, by sprawca cierpiał na jakiekolwiek zaburzenia psychiczne.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Niedziński