Obserwuj w Google News

Nie żyje 13-latka, ofiara brutalnego gwałtu. Ciało znaleziono w kanale

1 min. czytania
24.07.2023 11:02
Zareaguj Reakcja

Wciąż nie ustają gwałty na nieletnich w Indiach. Tamtejsze media donoszą o samobójczej śmierci 13-letniej Dalit, która została wykorzystana seksualnie przez dwóch nastolatków. Ciało dziewczynki znaleziono w kanale.

Indie. 13-latka popełniła samobójstwo
fot. Shutterstock

Jak informuje serwis India Today, 13-letnia Dalit była uczennicą Nimmakuru High School w miejscowości Pamarru Mandal w indyjskim stanie Andhra Pradesh. Dziewczynka wyjechała do szkoły ze swojego rodzinnego miasta – wioski Nibhanupudi – w czwartek 20 lipca rano. Wtedy też przepadła bez śladu.

Indie. 13-latka popełniła samobójstwo. Wcześniej została zgwałcona

Zaniepokojeni rodzice nastolatki jeszcze tego samego dnia zgłosili zaginięcie córki na pobliskim komisariacie policji. Mundurowi utworzyli osiem zespołów poszukiwawczych i rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Śledczy ustalili, że związek z zaginięciem Dalit ma nastoletni chłopiec. Podejrzany został zatrzymany i przesłuchany.

Redakcja poleca

"Lokesh ujawnił podczas przesłuchania, że wraz ze swoim krewnym zwabili dziewczynkę w pobliskim mieście i zgwałcili ją" – głosi komunikat policji. 13-latka, nie mogąc znieść upokorzenia, popełniła samobójstwo. Ciało nastolatki znaleziono po czterech dniach poszukiwań w kanale we wsi Mantripalem.

W Indiach co 16 minut dochodzi do gwałtu. W większości przypadków ofiary dobrze znają sprawców. Eksperci podkreślają, że skala zjawiska jest niedoszacowana, a prawdziwa liczba gwałtów znacznie wyższa, ponieważ kobiety i dzieci w tym kraju nie mają odpowiedniej ochrony.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych, potrzebujesz porady lub wsparcia,  tutaj znajdziesz numery telefonów zaufania do organizacji oferujących pomoc w kryzysie psychicznym. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na 112.

RadioZET.pl/India Today