Obserwuj w Google News

Atak w drodze do szkoły. 14-latka zmarła, jej koleżanka walczy o życie

1 min. czytania
05.12.2022 17:02
Zareaguj Reakcja

Nie żyje 14-latka, jedna z dwóch dziewczynek zaatakowanych przez nożownika w poniedziałek w drodze do szkoły w Illerkirchberg. Uczennica zmarła po przewiezieniu do szpitala w wyniku poważnych obrażeń. Policja ujęła domniemanego napastnika.

Atak nożownika w Niemczech
fot. Shutterstock

Jak podaje niemiecki dziennik "Die Welt", druga zaatakowana dziewczynka także jest poważnie ranna i walczy o życie w szpitalu. – Nasza społeczność jest w szoku. Jedna z dziewczynek nie żyje. Jesteśmy głęboko zasmuceni, złożyliśmy kondolencje rodzinie – powiedział burmistrz Illerkirchberg Markus Haeussler.

Niemcy. Nożownik zaatakował dziewczynki idące do szkoły

Nożownik zaatakował dwie uczennice około godziny 7:30 na terenie osiedla mieszkaniowego w liczącej 4,7 tys. mieszkańców miejscowości Illerkirchberg w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Do poważnie rannych ofiar natychmiast wezwano policję i karetkę pogotowia.

Redakcja poleca

Według najnowszych ustaleń policji dziewczynki prawdopodobnie szły na autobus, którym miały dotrzeć do swojej szkoły średniej w sąsiedniej gminie. Atak nastąpił w pobliżu szkoły podstawowej w Illerkirchberg, dlatego wstępnie założono, że ofiary ataku są uczennicami tej placówki. 

Domniemany sprawca zbiegł do pobliskiego budynku, służącego jako ośrodek dla uchodźców. Policjanci zatrzymali tam tego mężczyznę i dwie inne osoby. Wciąż nieznane są dokładne szczegóły ataku ani motywy napastnika. Nie wiadomo też, czy sprawca i jego ofiary znali się. – Śledztwo trwa – podkreślił rzecznik policji.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Die Welt/Bild/PAP