Obserwuj w Google News

"Zginął 9-letni chłopiec". Tragiczny finał pożaru

1 min. czytania
04.06.2023 20:49
Zareaguj Reakcja

Służby ustaliły tożsamość ofiary pożaru, który wybuchł w niedzielę rano w ośrodku dla uchodźców w miejscowości Apolda w Niemczech. Zginął pochodzący z Ukrainy 9-letni chłopiec – poinformował minister spraw wewnętrznych Turyngii Georg Maier.

Straż Pożarna
fot. Shutterstock

W pożarze schroniska dla uchodźców w Turyngii ucierpiało ponadto 10 osób. W ośrodku zamieszkiwało około 250 osób, które udało się ewakuować. Budynek po pożarze nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania. Jego mieszkańcy zostali przewiezieni do ośrodka w Hermsdorf.

Niemcy. 9-latek z Ukrainy ofiarą pożaru schroniska dla uchodźców

– Przyczyna pożaru musi być teraz szybko wyjaśniona. Policja kryminalna prowadzi intensywne śledztwo – poinformował Georg Maier. Potwierdzono, że pożar wybuchł w części mieszkalnej budynku.

"Obiekt był miejscem stałego zakwaterowania uchodźców na dłuższe pobyty, a nie początkowym ośrodkiem recepcyjnym. W tym celu w 2003 roku gruntownie przebudowano i przystosowano budynek dawnej szkoły" – ustalił portal RTL/ntv.

"Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia. Federalne organy bezpieczeństwa pozostają w stałym kontakcie z policją Turyngii i są gotowe do udzielenia wsparcia" – napisała na Twitterze szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP