Obserwuj w Google News

Krwawy rajd nożownika. Zadźgał cztery osoby z rodziny, w tym 11-latkę i 12-latka

2 min. czytania
03.12.2023 21:37
Zareaguj Reakcja

Funkcjonariusze policji w Nowym Jorku (USA) zastrzelili w niedzielę w dzielnicy Queens mężczyznę, który wcześniej zadźgał nożem czworo członków rodziny. Było wśród nich dwoje nastolatków. Sprawca chciał zatuszować swoje zbrodnie poprzez wywołanie pożaru domu.

Nowy Jork, nożownik zabił 4 osoby
fot. Backgrid/East News

Jak poinformował szef wydziału nowojorskiej policji (NYPD) Jeffrey Maddrey, tuż po godzinie 5 rano w niedzielę „jakaś kobieta zgłosiła, że jej kuzyn w domu zabija członka rodziny”. Kiedy na miejsce w Queens przybyło dwóch funkcjonariuszy, zobaczyli na podjeździe mężczyznę niosącego bagaż i zaczęli zadawać mu pytania. Wyciągnął wówczas nóż i obydwu zranił.

- Dźgnął jednego z funkcjonariuszy w szyję i okolice klatki piersiowej. Drugiego uderzył w głowę – wyjaśnił Maddrey. Dodał, że jeden z policjantów zdołał strzelić do napastnika. Ten w wyniku postrzału zmarł później w pobliskim szpitalu.

Nowy Jork. Nożownik zadźgał 4 osoby, w tym dwoje dzieci

Na miejsce przybyły policyjne posiłki. Funkcjonariusze znaleźli 11-letnią dziewczynkę leżącą przed domem. W szpitalu stwierdzono jej zgon. Był to jednak dopiero początek makabrycznych odkryć. Policjanci nie mogli wejść do domu, ponieważ w środku rozprzestrzenił się pożar. Prawdopodobnie ogień wzniecił wcześniej podejrzany mężczyzna.

Lokalna telewizja NY1 podała, że po ugaszeniu pożaru strażacy znaleźli zwłoki trzech osób: 12-letniego chłopca, 44-letniej kobiety i 30-letniego mężczyzny. Ponadto 61-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami została zabrana do pobliskiego szpitala. Jej stan jest krytyczny.

Redakcja poleca

W opinii policji wszystkie ofiary odniosły rany kłute. Były członkami rodziny podejrzanego, ale ich nazwiska nie zostały jeszcze ujawnione. 38-letni napastnik był wcześniej aresztowany za próbę uduszenia innych krewnych w dzielnicy Bronx.

Źródło: Radio ZET/ PAP - Andrzej Dobrowolski/Nypost.com

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.