Obserwuj w Google News

Pożar w zakładach chemicznych. Doszło do silnej eksplozji

1 min. czytania
16.01.2023 07:28
Zareaguj Reakcja

Eksplozja i pożar w zakładach chemicznych w mieście Panjin w północno-wschodnich Chinach. Państwowe media poinformowały w poniedziałek o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych i 12 zaginionych.

Eksplozja i pożar w zakładach chemicznych w Chinach
fot. Twitter.com

Do wybuchu doszło w niedzielę podczas prac konserwacyjnych w zakładzie alkilowania w Panjin w prowincji Liaoning. Ranne zostały 34 osoby, w tym cztery ciężko. Trwają poszukiwania zaginionych.

Chiny. Eksplozja i pożar w zakładach chemicznych

Na zdjęciach i filmach opublikowanych przez telewizję było widać płomienie i gęstą chmurę czarnego dymu unoszącą się nad zakładem.

Według państwowych mediów dopiero po wielu godzinach ponad 330 strażakom udało się opanować pożar chemikaliów. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.

Wypadki w zakładach przemysłowych są powszechne w Chinach – drugiej co do wielkości gospodarce świata – i często są spowodowane nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. W listopadzie ubiegłego roku 38 osób zginęło w pożarze fabryki w centrum kraju. W 2015 roku seria eksplozji w magazynie chemicznym w porcie Tiencin zabiła 173 osoby.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP