Obserwuj w Google News

Papież przejdzie operację. Jama brzuszna Franciszka zostanie "otwarta"

1 min. czytania
07.06.2023 10:54
Zareaguj Reakcja

Papież pojechał do kliniki Gemelli, już dziś przejdzie tam zabieg laparotomii - przekazał w środę rzecznik Watykanu. Głowa Kościoła katolickiego zostanie wprowadzona w stan znieczulenia ogólnego. Jama brzuszna zostanie otwarta.

Papież Franciszek przejdzie operację
fot. Rex Features/East News

Papież Franciszek przebywał w rzymskim szpitalu Gemelli na badaniach już wcześniej. Wiosną tego roku leczył się w tym szpitalu z powodu infekcji górnych dróg oddechowych. W środę 7 czerwca, po zakończeniu audiencji, wrócił do szpitala, gdzie przejdzie operację w znieczuleniu ogólnym.

Papież Franciszek przejdzie operację

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni wyjaśnił, że operacja - laparotomia, czyli "otworzenie" przez chirurga jamy brzusznej, aby dotrzeć do narządów położonych we wnętrzu - jest konieczna ze względu na przepuklinę, która doskwiera duchownemu. Zabieg rozpocznie się już w południe. Pooperacyjna hospitalizacja ma potrwać kilka dni.

Przypomnijmy, że z końcówką maja watykańskie biuro Franciszka informowało o złym stanie papieża, odwołując niektóre audiencje. Wcześniej, na przełomie marca i kwietnia, 86-letni duchowny spędzał kilka dni w szpitalu z uwagi na zapalenie płuc. Jeszcze w tym roku w rozmowie z hiszpańskim "ABC" Franciszek wyznał, że podpisał list rezygnacyjny w przypadku, gdyby doszło do "ciężkiego i trwałego problemu zdrowotnego", który uniemożliwiłby mu sprawowanie posługi.

RadioZET.pl