Obserwuj w Google News

Skandaliczna okładka białoruskiej gazety. Tak przedstawili Andrzeja Dudę

2 min. czytania
22.09.2021 19:57
Zareaguj Reakcja

Andrzej Duda pojawił się na pierwszej stronie białoruskiej gazety "Mińskaja Prawda". Pod nosem umieszczono mu kod kreskowy, przypominający wąsy Adolfa Hitlera. Na czole polskiego prezydenta widniał napis "Oprawcy". "Polskie służby prowadzą przez granicę kobiety i dzieci boso! Za nieposłuszeństwo - śmierć" - brzmi jedna z zajawek artykułu.

Andrzej Duda
fot. Twitter: Michał Potocki

Andrzej Duda znalazł się na okładce białoruskiej gazety "Mińskaja Prawda". Pod nosem prezydenta umieszczono kod kreskowy, przypominający wąsy Adolfa Hitlera. Na czole Dudy umieszczono z kolei napis "Oprawcy!". Znaczna część magazynu była poświęcona sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

"Polskie służby prowadzą przez granicę kobiety i dzieci boso! Za nieposłuszeństwo - śmierć" - brzmi jedna z zajawek. "Prezydent Andrzej Duda już 2 sierpnia wprowadził stan wyjątkowy na granicy. Zezwierzęcenia swoich policajów zdaje się nie zauważać" - czytamy w innej zajawce.

Skandaliczna okładka białoruskiej gazety. Andrzej Duda z "wąsami" Hitlera

Podobnych zdań jest znacznie więcej. "Jak Polska walczy z imigrantami i co w tej sytuacji robią nasi pogranicznicy" - czytamy w innym miejscu.

Redakcja poleca

- To dalszy element walki hybrydowej, którą władze białoruskie prowadzą przeciw Polsce. Nie damy się sprowokować. Nasze działania prowadzimy w najlepiej rozumianym bezpieczeństwie Polaków -powiedział w rozmowie z Interią rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

- Prezydent jest w Stanach Zjednoczonych i nie sądzę, by szczególnie się tym przejął. Władze białoruskie podejmują się różnych działań, które w cywilizowanym świecie nie powinny mieć miejsca. Zwracam jednak uwagę, że tego typu publikacje, w kraju tak mocno doświadczonym przez nazistowskie Niemcy, nie powinny nigdy się ukazać. Nawet biorąc pod uwagę standardy reżimu Łukaszenki - dodał Spychalski.

RadioZET.pl/ polsatnews.pl/ Interia.pl