Obserwuj w Google News

Kreml wydał komunikat. W piątek Putin podpisze nowy dekret

Bartłomiej Chudy
1 min. czytania
29.09.2022 12:25
Zareaguj Reakcja

Ceremonia podpisania traktatów o przystąpieniu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na Kremlu o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego – poinformował w czwartek rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję TASS.

Aneksje zajętych ziem Ukrainy do Rosji. Kreml podał termin
fot. AFP/EAST NEWS

Rosja ogłosi w piątek 30 września aneksję zajętych ziem Ukrainy – wynika z informacji przekazanych przez rosyjską agencję TASS.

TASS powołuje się na komunikat rzecznika Kremla, Dmitrija Pieskowa. Wcześniej Władimir Putin spotka się uroczyście z przywódcami samozwańczych republik Donbasu oraz administracji okupowanych ziem w obwodach zaporoskim i chersońskim.

Aneksja zajętych ziem Ukrainy do Rosji. Kreml podał termin

Uroczystość kwestionowanej przez świat aneksji ma rozpocząć się 30 września o godz. 15 czasu moskiewskiego (godz. 14 czasu polskiego).

Zostaną podpisane cztery umowy – dwie z samozwańczymi republikami (istniejącymi od 2014 roku) i kolejne dwie z administracjami wojskowymi na okupowanych ziemiach w obwodach chersońskim i zaporoskim, zajętych po 24 lutego. Od 23 do 27 września odbywały się na nich pseudoreferenda, których wyniki są kwestionowane na całym świecie.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/TASS