Obserwuj w Google News

Putin grozi Zachodowi. "Podjęliśmy już decyzję. Armia nie będzie się zastanawiać"

2 min. czytania
28.04.2022 12:24
Zareaguj Reakcja

Władimir Putin ostrzegł, że jeśli jakikolwiek kraj "wmiesza się w przebieg wydarzeń" w Ukrainie, Rosja odpowie szybką reakcją militarną. - Mamy do tego wszystkie narzędzia, którymi nikt inny nie może się pochwalić. My nie będziemy się tym chwalić, ale w razie potrzeby skorzystamy z nich. I chcę, żeby wszyscy to wiedzieli. Podjęliśmy już wszystkie decyzje w tej kwestii - zagroził dyktator.

Putin
fot. PAP/EPA

Władimir Putin po raz kolejny zagroził państwom, które wspierają Ukrainę w trakcie rosyjskiej inwazji. Rządzący Rosją dyktator zapowiedział, że jeżeli jakikolwiek kraj "wmiesza się w przebieg wydarzeń" w Ukrainie, to musi liczyć się z szybką reakcją Kremla.

Agencja AFP cytuje wypowiedzi, które padły podczas środowego wystąpienia Putina przed Radą Legislacyjną. Wiadomo, że słowa Putina odnoszą się przede wszystkich do państw zachodnich, które regularnie - finansowo bądź militarnie - pomagają naszym wschodnim sąsiadom.

Putin grozi Zachodowi "błyskawiczną odpowiedzią"

Rosyjski przywódca stwierdził m.in., że "jeśli ktoś z zewnątrz chce interweniować w bieżące wydarzenia i stwarza dla nas niedopuszczalne zagrożenia o charakterze strategicznym, powinien wiedzieć, że nasza odpowiedź będzie błyskawiczna” i że armia "nie będzie się zastanawiać nad użyciem najbardziej nowoczesnej broni".

Redakcja poleca

- Mamy do tego wszystkie narzędzia, którymi nikt inny nie może się pochwalić. My nie będziemy się tym chwalić, ale w razie potrzeby skorzystamy z nich. I chcę, żeby wszyscy to wiedzieli. Podjęliśmy już wszystkie decyzje w tej kwestii - powiedział Putin, cytowany przez AFP.

Jak zaznaczyła agencja, Putin często zachwala rozwój nowoczesnego rosyjskiego arsenału, m.in. produkcję pocisków naddźwiękowych oraz nowy międzykontynentalny pocisk balistyczny Sarmat, który został pomyślnie przetestowany na początku tego miesiąca.

RadioZET.pl/AFP

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo