Obserwuj w Google News

Ryszard Czarnecki ma zwrócić 100 tys. euro za bezprawnie pobrane kilometrówki

1 min. czytania
11.04.2021 18:32
Zareaguj Reakcja

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki ma zwrócić 100 tys. euro bezprawnie pobranych środków na zwrot służbowych podróży. Decyzję w sprawie podjął Parlament Europejski, sprawę badał już unijny organ ds. nieprawidłowości w finansach publicznych UE.

Ryszard Czarnecki
fot. Adrian Mielczarski/REPORTER

Ryszard Czarnecki ma zwrócić 100 tysięcy euro nienależnie pobranych na poczet zwrotu za służbowe podróże. Decyzja Parlamentu Europejskiego jest pokłosiem postępowania wszczętego przez organ OLAF latem 2020 roku.

Wyszło wówczas na jaw, że Czarnecki pobierał zwrot kosztów za podróże służbowe na linii Bruksela-Jasło. Okazało się, że europoseł nigdy nie mieszkał na południu Podkarpacia, a faktycznie podróżował do Belgii z Warszawy, na znacznie krótszej trasie.

Europoseł PiS bezprawnie pobrał 100 tys. euro tzw. kilometrówek. PE: Musi je zwrócić

Czarnecki poinformował w weekend TVN24, że złożył w sprawie wyjaśnienia, ale nie zamierza ich upubliczniać. W ostatnich aktywnościach w sieci zupełnie pomija ważny wątek nieprawidłowości w pobieraniu tzw. kilometrówek.

Redakcja poleca

Sprawa możliwego wyłudzania środków UE trafiła też do polskiej prokuratury w Zamościu, ale o rozstrzygnięciu i konsekwencjach śledczy, póki co, nie informują.

RadioZET.pl/TVN24.pl