Obserwuj w Google News

Są dowody na udział Rosji w zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga w 2014

1 min. czytania
19.06.2019 15:05
Zareaguj Reakcja

Dysponujemy dowodami, że to Federacja Rosyjska dostarczyła wyrzutnię rakiet użytą do zestrzelenia boeinga linii Malaysia Airlines w 2014 roku nad wschodnią Ukrainą – przekazał w środę międzynarodowy zespół śledczy powołany do zbadania katastrofy.

Są dowody na udział Rosji w zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga w 2014
fot. AFP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Holenderska policja, wchodząca w skład międzynarodowego zespołu śledczego ds. zbadania katastrofy malezyjskiego Boeinga zestrzelonego w 2014 roku nad wschodnią Ukrainą, podała w środę nazwiska trzech Rosjan i Ukraińca podejrzanych o udział w katastrofie.

Wskazani Rosjanie to: Igor Girkin, Siergiej Dubinski i Oleg Pułatow, a Ukrainiec to Leonid Charczenko.

Katastrofa samolotu Malaysia Airlines MH17: Pocisk należał do armii rosyjskiej

Śledczy zapowiedzieli, że jeszcze w środę zwrócą się do władz Federacji Rosyjskiej o pozwolenie na przesłuchanie podejrzanych przebywających na terytorium tego państwa. Uważa się, że czwarty z podejrzanych, obywatel ukraiński, jest na terytorium Ukrainy.

Zaznaczono, że śledztwo trwa nadal i zaapelowano do świadków o zgłaszanie się w celu złożenia zeznań. 

Ukraińska prokuratura: będziemy dążyć do aresztowania Charczenki

Ukraina zamierza aresztować Leonida Charczenkę, jednego z podejrzanych o spowodowanie katastrofy malezyjskiego boeinga, zestrzelonego w 2014 roku nad wschodnią Ukrainą – oświadczył w środę ukraiński prokurator generalny Jurij Łucenko.

Eksperci: nadal nie wiemy, dlaczego rozbił się malezyjski Boeing

„Będziemy dążyć do aresztowania tej osoby; zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Jeśli nam się uda, zorganizujemy posiedzenie sądu w Holandii i zgodnie z międzynarodowym porozumieniem między Ukrainą i Holandią wykonamy decyzję sądu w stosunku do tej osoby” – powiedział Łucenko na konferencji prasowej w Holandii.

RadioZET.pl/PAP