Obserwuj w Google News

Debata w trybie pilnym w PE ws. "lex Tusk". Jest decyzja

1 min. czytania
31.05.2023 16:36
Zareaguj Reakcja

Parlament Europejski w trybie pilnym zajmie się "lex Tusk" - podała Wirtualna Polska. Debata na temat przyjętej przez PiS i podpisanej przez Andrzej Dudę ustawy, powołującej komisję ds. zbadania wpływów rosyjskich w polskiej polityce, ma się odbyć jeszcze w środę.

Lex Tusk
fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency/Abacapress.com

Przyjęta głosami posłów PiS przez Sejm i podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o powołaniu komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich w polskiej polityce wywołała ogromne kontrowersje. Większość opozycji i mediów zarzuca rządzącym, że to bat na przeciwników politycznych i to na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi.

Debata w PE ws. "lex Tusk". Jest decyzja

Obawy dotyczące "lex Tusk" - tak potocznie nazywa się ustawę od nazwiska szefa PO Donalda Tuska, przeciw któremu mają być kierowane działania komisji - wyraziła już administracja USA. Teraz pochyli się nad nimi Parlament Europejski.

Redakcja poleca

Jak podała Wirtualna Polska, wniosek ws. debaty, który złożyła Europejska Partia Ludowa, został poddany pod głosowanie. "Za" było 344 deputowanych, przeciw 97, 7 wstrzymało się od głosu. W ten sposób punkt ten znalazł się w porządku obrad.

WP, powołując się na szefową PE Robertę Metsolę, poinformowała, że środowa sesja Europarlamentu została przedłużona do godz. 23. Nie wiadomo jednak, o której dokładnie godzinie rozpocznie się dyskusja ws. ustawy.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska