Obserwuj w Google News

Papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli. Watykan wydał oficjalny komunikat

2 min. czytania
29.03.2023 19:47
Zareaguj Reakcja

"Papież Franciszek ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu" - informuje Watykan. Po południu papież został przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelli. Wcześniej dziennik "Corriere della Sera" podawał, że Franciszek trafił do szpitala z powodu problemów z "sercem i oddychaniem".

Papież w szpitalu
fot. Alessandra Tarantino /Associated Press /East News

Papież Franciszek przebywa w szpitalu z powodu problemów z sercem i oddychaniem - podał dziennik "Corriere della Sera". Według największej włoskiej gazety papież źle się poczuł i dlatego karetką został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi badania na oddziale kardiologii. Jego stan jest monitorowany, a złe samopoczucie, które wystąpiło, nie budzi niepokoju - zaznaczył dziennik.

Redakcja poleca

Papież Franciszek w szpitalu. Komunikat Watykanu

W godzinach wieczornych informacje o stanie zdrowia Franciszka podał w oficjalnym komunikacie Watykan. "Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję COVID-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu" - głosi oświadczenie.

Podkreślono w nim, że Franciszek jest "poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę". Nie wiadomo jeszcze, jak długo 86-letni papież pozostanie w klinice Gemelli.

- Papież Franciszek udał się w środę na zaplanowane badania w rzymskiej klinice Gemelli - informował dziś w pierwszym komunikacie dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Nie podał jednak żadnych innych szczegółów. W lipcu 2021 roku papież przeszedł w tym wielkim szpitalu w Wiecznym Mieście poważną operację jelita. Przez wiele miesięcy Franciszek zmagał się z problemem z kolanem, z powodu którego często poruszał się na wózku.

W opublikowanym w tym roku przez hiszpański dziennik "ABC" wywiadzie papież Franciszek ujawnił, że podpisał list rezygnacyjny w przypadku, gdyby doszło do "ciężkiego i trwałego problemu zdrowotnego", który uniemożliwiłby mu sprawowanie posługi piotrowej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP/ Corriere della Sera