Obserwuj w Google News

Putin zostanie zamordowany przy pierwszej okazji? "To jest wojna"

2 min. czytania
21.11.2023 12:53
Zareaguj Reakcja

Władimir Putin zostanie zamordowany przez Ukrainę, jeśli pojawią się do tego okoliczności? - To jest wojna i Ukraina ma wszelkie prawo do obrony naszej ziemi - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Sun".

Władimir Putin
fot. VALERY SHARIFULIN/AFP/East News (ilustracyjne

Wołodymyr Zełenski w rozmowie z brytyjską gazetą powiedział, że już stracił rachubę, jak wiele razy Rosja próbowała zorganizować zamach na jego życie. Potwierdził, że takich udaremnionych akcji było co najmniej 5-6. Pierwsza taka próba miała zostać podjęta 24 lutego 2022 r., czyli pierwszego dnia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, kiedy spadochroniarze zostali zrzuceni nad centrum Kijowa i mieli za cel zabić Zełenskiego.

Prezydent Ukrainy powtórzył, że Kreml szykuje najnowszą odsłonę operacji, która ma wewnętrznie zdestabilizować sytuację w Ukrainie. - Operacja nazywa się Majdan 3. Ma ona na celu zmianę prezydenta. Może nie przez zabicie, ale użyją wszelkich instrumentów, jakie mają, aby osiągnąć cel - dodał. 

Redakcja poleca

Putin z ukraińskim wyrokiem śmierci? "To jest wojna"

Dziennikarz "The Sun" zadał Zełenskiemu pytanie, czy Ukraina skorzystałaby z okazji zabicia Władimira Putina. - To jest wojna i Ukraina ma wszelkie prawo do obrony naszej ziemi - krótko odpowiedział polityk. Wołodymyr Zełenski potwierdził, że w trakcie obowiązywania stanu wojennego nie zamierza rozpisywać wyborów prezydenckich, które zgodnie z kalendarzem powinny odbyć się w przyszłym roku.

- Nie wierzymy, że Putin, ani Rosja, nie wierzymy, że chcą zakończyć wojnę. Oni chcą nas zabić. A my chcemy sprawiedliwości. Dlatego nie mówimy o pokoju za wszelką cenę - zapewniał Zełenski. 

Prezydent Ukrainy zapewnił, że społeczeństwo ukraińskie wytrzyma czas rosyjskiej inwazji bez jakichkolwiek negocjacji z Kremlem. Jednocześnie zaznacza, że dostrzega zmęczenie rodaków przedłużającą się pełnoskalową wojną.

Źródło: Radio ZET/"The Sun"

Nie przegap