Obserwuj w Google News

Ramzan Kadyrow w ciężkim stanie? Sensacyjne doniesienia wywiadu wojskowego

2 min. czytania
15.09.2023 19:29
Zareaguj Reakcja

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow jest w ciężkim stanie - powiedział Andrij Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), cytowany w piątek przez serwis Obozrevatel. Portal podał, powołując się na źródła w czeczeńskiej diasporze, że Kadyrow od kilku dni jest w śpiączce.

Ramzan Kadyrow w ciężkim stanie
fot. Afonina Yelena/Tass /ABACA /Abaca /East News

Ramzan Kadyrow jest w ciężkim stanie - ujawnił Andrij Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR). Jego wypowiedź cytuje serwis Obozrevatel.

- Tak, rzeczywiście, są informacje, że zbrodniarz wojenny Kadyrow jest w stanie ciężkim i choroby, na które cierpiał, zaostrzyły się. Informacja jest potwierdzana w różnych źródłach w kręgach medycznych i politycznych - przekazał Jusow.

Redakcja poleca

Ramzan Kadyrow w ciężkim stanie

Zaznaczył, że Kadyrow nie został ranny. Według niego przywódca Czeczenii choruje od dawna. - Ale przez ostatnich kilka dni jest w stanie ciężkim - dodał.

Kadyrow rządzi Czeczenią od 2007 roku. Przywódca północnokaukaskiej republiki cieszy się w Rosji opinią wpływowego polityka, natomiast obserwatorzy z krajów zachodnich i rosyjscy opozycjoniści oceniają jego rządy jako brutalną dyktaturę. Kadyrow bezwzględnie rozprawia się nie tylko ze swoimi przeciwnikami politycznymi, ale też m.in. z niezależnymi dziennikarzami i przedstawicielami mniejszości seksualnych.

Jego siły zbrojne, czyli oddziały tzw. kadyrowców, uczestniczyły w działaniach bojowych w Ukrainie po stronie Rosji.

Nie przegap