Obserwuj w Google News

Rosja ma problemy. Rząd wprowadza ograniczenia

1 min. czytania
21.09.2023 15:50
Zareaguj Reakcja

Rząd w Rosji poinformował o wprowadzeniu ograniczeń na eksport benzyny i oleju napędowego. "Taka decyzja ma pomóc w ustabilizowaniu sytuacji na rynku wewnętrznym" - podaje agencja Reutera.

Putin
fot. IMAGO/Mikhail Metzel/Imago Stock and People/East News

W czwartek 21 września rosyjski rząd poinformował o wprowadzeniu ograniczeń na eksport benzyny i oleju napędowego. "Taka decyzja ma pomóc w ustabilizowaniu sytuacji na rynku wewnętrznym" - podaje agencja Reutera. Ograniczenia zdaniem rządu mają mieć charakter tymczasowy.

Rosja wprowadza ograniczenia w eksporcie paliw, aby doprowadzić do obniżenia cen dla konsumentów. Obecnie nie wiadomo, na czym dokładnie mają polegać wprowadzone restrykcje.

Redakcja poleca

Paliwa w Rosji jest coraz mniej. Ukraina atakuje składy paliw

"W ostatnich miesiącach Rosja mierzy się z deficytem benzyny i oleju napędowego" - podaje Reuters. Ceny paliw rosną z powodu cen na rynku globalnym oraz ciągłego spadku wartości rubla. Z pewnością w poprawie sytuacji nie pomagają ataki przeprowadzane najprawdopodobniej przez ukraińskie wojsko.

W środę 20 września bezzałogowy dron uderzył w skład paliw niedaleko międzynarodowego lotniska w Soczi. Według serwisu Ukraińska Prawda zapalił się zbiornik z olejem napędowym, a pożar objął powierzchnię 96 metrów kwadratowych.

Nie przegap