Obserwuj w Google News

Strażacy walczą z ogromnym pożarem lasów. Skład z materiałami wybuchowymi zagrożony

PAP
1 min. czytania
06.06.2023 14:15
Zareaguj Reakcja

Duży pożar lasu szaleje w pobliżu niewielkiej miejscowości Jueterbog, około 70 km na południe od Berlina – poinformowała we wtorek rano szefowa miejskiego urzędu regulacyjnego Christiane Lindner-Klopsch. Dodała, że ogień nie dotarł jeszcze do pasa ochronnego, prognozuje się jednak, że stanie się to w ciągu dnia

Pożar lasów niedaleko Berlina
fot. Die Bundeswehr in Brandenburg/Facebook (ilustracyjne)

Pas ochronny na odcinku południowym został poszerzony już w poniedziałek, aby dodatkowo chronić okoliczne miejscowości przed rozprzestrzeniającymi się płomieniami z terenu byłego poligonu wojskowego – dowiedziała się dpa.

Na terenie tym znajduje się duża ilość materiałów wybuchowych, w niedzielę wieczór i w poniedziałek rano doszło do kilku detonacji amunicji na obszarze objętym pożarem – przekazała Lindner-Klopsch.

Redakcja poleca

Niemcy. Ogromny pożar niedaleko Berlina

Obecnie nie można dokładnie określić, jak duży jest obszar, dotknięty pożarem – od poniedziałkowego wieczora „praktycznie nie uległ on zmianom”. „Sytuacja jest nadal napięta, ale kontrolowana” – zapewniła szefowa miejskiego urzędu regulacyjnego.

Mocniejsze podmuchy wiatru w poniedziałek podsyciły pożar lasu w rejonie Jueterbog (Brandenburgia), co prawie dwukrotnie zwiększyło obszar zniszczeń. Według stanu z poniedziałku wieczorem, ofiarą ognia padło już 326 hektarów lasu.

Z powodu braku deszczu i wysokich temperatur zagrożenie pożarowe obowiązuje również w Polsce. Głównie w środkowej i północnej części kraju. W najbardziej zagrożonych pożarem rejonach Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało mieszkańcom specjalny alert przez SMS.

Oglądaj

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP