Obserwuj w Google News

Tragiczny finał uroczystości zakończenia roku szkolnego. Dwie osoby nie żyją

1 min. czytania
07.06.2023 07:00
Zareaguj Reakcja

Tragiczny finał uroczystości zakończenia roku szkolnego w Richmond, w stanie Wirginia. Siedem osób zostało postrzelonych, w tym dwie śmiertelnie, w Huguenot High School. 19-letniego napastnika złapano.

strzelanina w szkole
fot. John Willard/Associated Press/East News

Nastolatek i osoba dorosła zginęli, a co najmniej pięć innych osób zostało zastrzelonych. Sprawca otworzył ogień w Monroe Park po ceremonii ukończenia roku szkolnego w Huguenot High School w Altria Theatre w Richmond w stanie Wirginia.

Strzały na zakończeniu roku w Wirginii. Nie żyją dwie osoby

Wśród ofiar jest 18-latek i 36-latek. - 18-letnia ofiara uczestniczyła w ceremonii ukończenia szkoły średniej - poinformował p.o. szefa policji w Richmond Rick Edwards. Dodał, że dorosła ofiara była gościem na uroczystości. „Setki uczestników uciekło w panice, płacząc i ściskając swoje dzieci” - podała agencja AP.

Redakcja poleca

Wśród rannych jest co najmniej 5 osób. 31-letnia osoba trafiła do szpitala z ranami postrzałowymi zagrażającymi życiu. Czterech pozostałych poszkodowanych - 14-latek, 32-latek, 55-latek i 58-latek - odniosło obrażenia, które nie zagrażają życiu.

Według Edwardsa 19-letni podejrzany próbował uciec. Został aresztowany i stanie przed sądem pod zarzutem dwóch morderstw drugiego stopnia.

Policja początkowo aresztowała dwie osoby, jednak tylko jedna została uznana za podejrzaną. Drugą zwolniono z aresztu. Według ustaleń policji podejrzany "znał przynajmniej jedną z ofiar". Nie jest jasne, czy sam był uczniem szkoły.

Służby podały, że co najmniej 12 innych osób zostało rannych lub udzielono im pomocy z powodu stresu wywołanego rozlegającymi się strzałami.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/6 News Richmond/PAP/AP